Підприємства житлово-комунального господарства України вже на завершальному етапі підготовки до опалювального сезону 2019/20. Орієнтовний календарний старт – 15 жовтня. Але, якщо середньодобова температура протягом трьох діб буде нижче +8ºС – регіони можуть розпочати підключення до тепла раніше. Області запевняють про повну готовність, проте маємо певні проблеми, адже 116 підприємств теплоенергетики досі не отримали номінації від НАК «Нафтогаз України». Вони мають велику заборгованість за газ та не виконують вимог законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах. Але Уряд робить все, щоб у громадах не виникало проблем і тепло було надано вчасно. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.
«На засідання Кабінету Міністрів 29 вересня було прийнято рішення, завдяки якому проблемні теплоелектростанції, які перебувають в державній власності, зможуть отримати номінації за зниженим рівнем розрахунків. Це – Сєвєродонецька, Одеська, Криворізька та Херсонська ТЕЦ.
Крім того, за дорученням Прем’єр-міністра, Мінрегіон працює над врегулюванням довготривалих проблем міст Сміли та Шепетівки. Зараз формуємо пропозиції до Уряду щодо виділення з резервного фонду держави поворотної фінансової допомоги для міста Сміли. Щодо Шепетівки, чекаємо коли за рішенням суду ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» передасть в комунальну власність майновий комплекс теплових мереж. Тільки тоді НАК «Нафтогаз» погодиться на реструктуризацію боргу і видачу номінації», — повідомила вона.
Через борг ПАТ «Облтеплокомуненерго» перед НАК «Нафтогазом» у майже 395,9 млн грн, під загрозою опинився вчасний старт опалювального сезону у Чернігові. При цьому необхідна сума коштів до сплати для отримання підприємством номінації природного газу становить 106,5 млн грн.
«З 106,5 млн грн близько 32 мільйони — це збитки підприємства за минулий опалювальний сезон, коли протягом 2 місяців 2018 року воно працювало за невчасно скорегованим до нової ціни на газ тарифом. Тож чекаємо на позицію НКРЕКП щодо вирішення цього питання.
Понад 300 млн грн заборгували за газ й підприємства Донецької області. НАК «Нафтогаз» не налаштований роздавати і відпускати їм блакитне паливо без реструктуризації заборгованості. Тож працюємо над тим, щоб військові цивільні адміністрації змогли виступати гарантом реструктуризації за договорами», — сказала Альона Бабак.
Вона зазначила, що є питання щодо технічної готовності Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ у Львівській області. «Ці підприємства були вилучені державою з приватного сектору минулого року. Вони запустились з певними неузгодженостями і зараз мають заборгованість з заробітної плати працівникам – 11 млн грн. Що безпосередньо вплинуло на технічну готовність систем. Економічне підґрунтя для вчасного входження в опалювальний сезон є: НАК «Нафтогаз» готовий видати номінацію, тарифи встановлені. Очікуємо, що найближчим часом проблему буде вирішено. Усі інші підприємства самостійно або за участю облдержадміністрацій мають врегулювати питання і врешті-решт отримати номінації», — сказала вона.
Немає коментарів:
Дописати коментар